Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj się

Włochy

Informacje, Świat 9 lipca 2017

Planując zagraniczny wyjazd w celach wypoczynkowych często za cel stawiamy sobie miejsca gdzie jest dużo słońca, wysoka temperatura, piękne plaże, dobra kuchnia, gościnni mieszkańcy i oczywiście stosunkowo niskie ceny… Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na odpoczynek jest… aktywne spędzanie wolnego czasu, tyle że nie na pracy, a na zabawie. Tak więc gdzie się najlepiej bawić jeśli nie w słonecznej Italii?!

Włochy to jeden z najbardziej obleganych przez turystów krajów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Państwo usytuowane na Półwyspie Apenińskim jest wprost stworzone dla turystów! Włosi maksymalnie wykorzystują walory swojego położenia geograficznego inwestując potężne środki w rozbudowę przemysłu turystycznego, a efekt tych działań jest taki, że rokrocznie Italia ściąga ponad 30 milionów podróżnych ze wszystkich stron świata, nie tylko z Europy.

Dochody z tego sektora gospodarki stanowią bagatela 2% całego PKB kraju co jest wartością bardzo wysoką. Jednak trzeba przyznać, że pod względem organizacji zaplecza turystycznego Włochy stoją na bardzo wysokim poziomie – wokół najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych możemy spotkać niezliczoną wręcz ilość hoteli, barów, restauracji, dyskotek – wszystkiego co tylko dusza zapragnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie bowiem oferta cenowa dostosowana jest do turysty każdego typu, zarówno tego który może sobie pozwolić na odrobinę rozrzutności, jak i tego, który w czasie pobytu liczy każdy grosz (czy raczej euro).

Italia cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród turystów przede wszystkim ze względu na specyfikę samego Półwyspu Apenińskiego. Długość włoskiego wybrzeża sięga nieco ponad 7500 kilometrów, zaś przestrzeń ta rozpościera się wokół licznych akwenów Morza Śródziemnego, między innymi: Morza Tyrreńskiego, Jońskiego czy Adriatyckiego. Dzięki temu mamy tu do czynienia z niesamowitą ilością plaż, która jest w stanie pomieścić tyle turystów ile tylko zechce do Włoch zawitać – morze i plaża to coś czego w słonecznej Italii nikomu nie zabraknie.

Uroku tej niezwykle barwnej piaszczystej przestrzeni dodaje również najwyższy masyw Europy jaki znajduje się właśnie we Włoszech – Mont Blanc to szczyt opiewany przez wielu pisarzy w licznych dziełach literackich. Polakom może się kojarzyć przede wszystkim z lektury „Konrada Wallenroda”. Włochy to bez wątpienia jeden z najbardziej barwnych krajów Europy, znany ze swej gościnności i pozytywnego nastawienia, znany z wspaniałych plaż, cudownych wyspa takich jak Sycylia czy Korsyka, znany również z antycznych zabytków jak choćby Panteon w Rzymie – świątynia poświęcona wszystkim bogom. To również kraj słynący z licznych pielgrzymek, bowiem na jego terytorium znajduje się enklawa Watykan – czyli stolica Państwa Kościelnego.

Italia to bez wątpienia miejsce, które nie znosi bezczynności i praktycznie nie sposób się tutaj nudzić. Za dnia można korzystać ze wszystkich uroków miejscowych plaż lecz myliłby się ten kto by uznał, że słońce i plaża to wszystko na co możemy liczyć. Prawdziwie życie we Włoszech zaczyna się tak naprawdę nocą – setki klubów, barów, dyskotek nie pozwalają się nudzić, gorący temperament samych Włochów daje o sobie znać na każdym kroku, a imprezy do świtu są tu praktycznie wpisane we włoską kulturę.

Nic więc dziwnego, że kraj ten ściąga coraz to nowe grupy turystów spragnionych niesamowitych wrażeń bowiem Włochy to gwarancja niezapomnianych wakacji i poczucia, że czas tutaj spędzony pozwoli w pełni odreagować smutki i stres związany z szarą codziennością. Wraz z postawieniem stopy na Półwyspie Apenińskim wszystkie problemy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a jedynym uczuciem jakiego można tu doświadczyć w czasie całego pobytu jest nieprzerwany błogostan, który sprawia, że po prostu nie chce się stąd wyjeżdżać.

Decydując się na podróż do Włoch bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu autokarowego. Z uwagi na niebywałą popularność tego kraju wśród turystów w ofercie przewoźników, zarówno krajowych jak i międzynarodowych znajdziemy bezpośrednie połączenia do bardzo wielu włoskich miast, z których można wymienić miedzy innymi takie miasta jak: Rzym, Mediolan, Cagliari, Florencja, Wenecja, Empoli, Brescia, Capua, Perugia, Pesaro, San Remo, Ascoli, Pisa, Frosinone, Genua, Livorno, Piacenza, Rimini, Lecce, Jesi, Parma, Palermo, Taranto, Treviso, Teramo, Trentino, Foggia, Ferrara, Bari.

  Podobne posty:

     

  1015 wyświetleń, 32 dzisiaj

    

  Zostaw odpowiedź

  • Pomysły na weekend w Polsce. Gdzie warto jechać?

   przez na 3 czerwca 2017 - 0 Komentarze

   Polska to kraj niespodzianek jak mówią niekiedy turyści, którzy nieco lepiej poznają nasz kraj. Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że nadal wiele ludzi nie potrafi docenić naszego kraju i jego walorów turystycznych. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się temu wszystkiemu co w Polsce można zobaczyć dość szybko uda się nam zobaczyć, że kraj od strony turystycznej […]

  • Białoruś

   przez na 11 czerwca 2017 - 0 Komentarze

   Białoruś to państwo w Europie wschodniej graniczące między innymi z Polską (oraz Litwą, Łotwą, Rosją i Ukrainą) nie posiadające dostępu do morza. Stolicą kraju jest Mińsk, natomiast za języki urzędowe przyjmuje się białoruski i rosyjski chociaż w powszechnym używaniu możemy spotkać się także z ukraińskim i polskim, ze względu na fakt iż duża grupa ludzi […]

  • Dania

   przez na 21 czerwca 2017 - 0 Komentarze

   Dania to kraj znajdujący się w Europie Północnej, graniczący na południu z Niemcami zaliczany do tak zwanych państw nordyckich, w skład których wchodzą także Szwecja i Norwegia. Co ciekawe Dania jest najstarszą w Europie monarchią, w której zachowana jest ciągłość władzy. Ustrój zwany obecnie (dokładniej rzecz ujmując) monarchią konstytucyjną obowiązuje w tym państwie od 5 […]

  • Włochy

   przez na 9 lipca 2017 - 0 Komentarze

   Planując zagraniczny wyjazd w celach wypoczynkowych często za cel stawiamy sobie miejsca gdzie jest dużo słońca, wysoka temperatura, piękne plaże, dobra kuchnia, gościnni mieszkańcy i oczywiście stosunkowo niskie ceny… Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na odpoczynek jest… aktywne spędzanie wolnego czasu, tyle że nie na pracy, a na zabawie. Tak więc gdzie się […]

  • Grecja

   przez na 21 lipca 2017 - 0 Komentarze

   Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy graniczący bezpośrednio z Macedonią, Albanią, Turcją i Bułgarią. Ewenementem położenia geograficznego państwa jest fakt, iż posiada ono dostęp do aż czterech mórz! Od wschodniej części są to Morze Egejskie i Kreteńskie, z zachodniej strony Morze Jońskie oraz Śródziemne znajdujące się na południu. Grecja to bez wątpienia niezwykle […]