Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj się

Włochy

Informacje, Świat 9 lipca 2017

Planując zagraniczny wyjazd w celach wypoczynkowych często za cel stawiamy sobie miejsca gdzie jest dużo słońca, wysoka temperatura, piękne plaże, dobra kuchnia, gościnni mieszkańcy i oczywiście stosunkowo niskie ceny… Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na odpoczynek jest… aktywne spędzanie wolnego czasu, tyle że nie na pracy, a na zabawie. Tak więc gdzie się najlepiej bawić jeśli nie w słonecznej Italii?!

Włochy to jeden z najbardziej obleganych przez turystów krajów nie tylko w Europie, ale i na świecie. Państwo usytuowane na Półwyspie Apenińskim jest wprost stworzone dla turystów! Włosi maksymalnie wykorzystują walory swojego położenia geograficznego inwestując potężne środki w rozbudowę przemysłu turystycznego, a efekt tych działań jest taki, że rokrocznie Italia ściąga ponad 30 milionów podróżnych ze wszystkich stron świata, nie tylko z Europy.

Dochody z tego sektora gospodarki stanowią bagatela 2% całego PKB kraju co jest wartością bardzo wysoką. Jednak trzeba przyznać, że pod względem organizacji zaplecza turystycznego Włochy stoją na bardzo wysokim poziomie – wokół najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych możemy spotkać niezliczoną wręcz ilość hoteli, barów, restauracji, dyskotek – wszystkiego co tylko dusza zapragnie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie bowiem oferta cenowa dostosowana jest do turysty każdego typu, zarówno tego który może sobie pozwolić na odrobinę rozrzutności, jak i tego, który w czasie pobytu liczy każdy grosz (czy raczej euro).

Italia cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród turystów przede wszystkim ze względu na specyfikę samego Półwyspu Apenińskiego. Długość włoskiego wybrzeża sięga nieco ponad 7500 kilometrów, zaś przestrzeń ta rozpościera się wokół licznych akwenów Morza Śródziemnego, między innymi: Morza Tyrreńskiego, Jońskiego czy Adriatyckiego. Dzięki temu mamy tu do czynienia z niesamowitą ilością plaż, która jest w stanie pomieścić tyle turystów ile tylko zechce do Włoch zawitać – morze i plaża to coś czego w słonecznej Italii nikomu nie zabraknie.

Uroku tej niezwykle barwnej piaszczystej przestrzeni dodaje również najwyższy masyw Europy jaki znajduje się właśnie we Włoszech – Mont Blanc to szczyt opiewany przez wielu pisarzy w licznych dziełach literackich. Polakom może się kojarzyć przede wszystkim z lektury „Konrada Wallenroda”. Włochy to bez wątpienia jeden z najbardziej barwnych krajów Europy, znany ze swej gościnności i pozytywnego nastawienia, znany z wspaniałych plaż, cudownych wyspa takich jak Sycylia czy Korsyka, znany również z antycznych zabytków jak choćby Panteon w Rzymie – świątynia poświęcona wszystkim bogom. To również kraj słynący z licznych pielgrzymek, bowiem na jego terytorium znajduje się enklawa Watykan – czyli stolica Państwa Kościelnego.

Italia to bez wątpienia miejsce, które nie znosi bezczynności i praktycznie nie sposób się tutaj nudzić. Za dnia można korzystać ze wszystkich uroków miejscowych plaż lecz myliłby się ten kto by uznał, że słońce i plaża to wszystko na co możemy liczyć. Prawdziwie życie we Włoszech zaczyna się tak naprawdę nocą – setki klubów, barów, dyskotek nie pozwalają się nudzić, gorący temperament samych Włochów daje o sobie znać na każdym kroku, a imprezy do świtu są tu praktycznie wpisane we włoską kulturę.

Nic więc dziwnego, że kraj ten ściąga coraz to nowe grupy turystów spragnionych niesamowitych wrażeń bowiem Włochy to gwarancja niezapomnianych wakacji i poczucia, że czas tutaj spędzony pozwoli w pełni odreagować smutki i stres związany z szarą codziennością. Wraz z postawieniem stopy na Półwyspie Apenińskim wszystkie problemy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a jedynym uczuciem jakiego można tu doświadczyć w czasie całego pobytu jest nieprzerwany błogostan, który sprawia, że po prostu nie chce się stąd wyjeżdżać.

Decydując się na podróż do Włoch bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z transportu autokarowego. Z uwagi na niebywałą popularność tego kraju wśród turystów w ofercie przewoźników, zarówno krajowych jak i międzynarodowych znajdziemy bezpośrednie połączenia do bardzo wielu włoskich miast, z których można wymienić miedzy innymi takie miasta jak: Rzym, Mediolan, Cagliari, Florencja, Wenecja, Empoli, Brescia, Capua, Perugia, Pesaro, San Remo, Ascoli, Pisa, Frosinone, Genua, Livorno, Piacenza, Rimini, Lecce, Jesi, Parma, Palermo, Taranto, Treviso, Teramo, Trentino, Foggia, Ferrara, Bari.

     

  1952 wyświetleń, 1 dzisiaj

    

  Zostaw odpowiedź

  • Słowenia

   przez na 5 sierpnia 2017 - 0 Komentarze

   Ciekawym krajem, który można odwiedzić przy okazji ewentualnej podróży na południe Europy jest bez wątpienia Słowenia – niewielkie państwo leżące w Europie Środkowej mające dostęp do Morza adriatyckiego. Słowenia mimo różnych perypetii historycznych ostatecznie stała się w pełni niepodległym państwem, które dziś umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej poprzez wstępowanie do najważniejszych organizacji takich jak […]

  • Gdzie w Polsce można dobrze wypocząć?

   przez na 5 sierpnia 2017 - 0 Komentarze

   Pewnie wiele osób zastanawia się, gdzie w Polsce będzie można dobrze wypocząć i czy rzeczywiście są takie atrakcyjne turystycznie miejsca, które będzie można wybrać, by nieco lepiej poznać nasz kraj. Jeśli bliżej zainteresujemy się tym właśnie tematem dość szybko może się okazać, że jest wiele ciekawych terenów turystycznych, ale jak się okazuje wielu naszych rodaków […]

  • Litwa

   przez na 14 września 2017 - 0 Komentarze

   Litwa to państwo położone w Europie Środkowo-Wschodniej należące do grupy państw bałtyckich z uwagi na bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Ponadto kraj ten graniczy z Polską oraz Rosją, Białorusią i Łotwą. Litwa mimo swej burzliwej historii na przestrzeni której państwo raz po raz znikało z mapy Europy by powrócić na nowo dziś może się poszczycić […]

  • Słowacja

   przez na 30 września 2017 - 0 Komentarze

   Planując zagraniczny wyjazd często sięgamy wyobraźnią do najdalszych zakątków Europy sądząc, że im dalej od domu tym więcej czeka nas atrakcji. Często również ulegamy stereotypom czy też po prostu sztuce perswazji, która mówi, że najlepsze jest to co zachodnie – zachodnie miasta, zabytki, kultura, tradycja, a nawet pogoda… Ulegamy pewnego rodzaju modzie na Europę Zachodnią […]