Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj się

Pomysły na weekend w Polsce. Gdzie warto jechać?

Polska 3 czerwca 2017

Polska to kraj niespodzianek jak mówią niekiedy turyści, którzy nieco lepiej poznają nasz kraj. Przede wszystkim trzeba sobie powiedzieć, że nadal wiele ludzi nie potrafi docenić naszego kraju i jego walorów turystycznych. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się temu wszystkiemu co w Polsce można zobaczyć dość szybko uda się nam zobaczyć, że kraj od strony turystycznej jest niezwykle atrakcyjny i uda się znaleźć wiele pięknych miejsc, które rzeczywiście są godne bliższego poznania. Okazuje się również, że wśród naszych rodaków zaczyna rosnąć zainteresowanie weekendowymi wyjazdami, w trakcie których można oddać się rozrywce i zobaczyć kilka ciekawych miejsc. Gdzie więc można się wybrać na weekend w Polsce?
 

Dużo zależy od oczekiwań

Podstawowa sprawa to kwestia własnych oczekiwań, jakie będzie trzeba określić. Każdy bowiem może chcieć spędzać wakacje w innych uwarunkowaniach. Urlop może mieć charakter aktywny a może być spędzany wyłącznie jako propozycja, w trakcie której będziemy chcieli wypocząć. Na co więc się zdecydować? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że nasze oczekiwania są najważniejsze. Jeśli wybieramy aktywne spędzanie weekendu także mamy kilka różnych możliwości. Może być to zwiedzanie atrakcyjnych terenów w naszym kraju albo też wybranie aktywnego spędzania czasu na łonie natury.
 

Zwiedzamy Polskę

Weekendowe wyjazdy to świetny czas, by w lepszy sposób poznać nasz kraj. Najlepiej jak się wydaje będzie wybierać najważniejsze miasta w Polsce, których jeszcze nie widzieliśmy. 2-3 dni weekendu to właśnie idealny czas, w trakcie którego będzie szansa na poznanie tych miast i zwiedzenie najważniejszych zabytków jakie są tam lokalizowane. To czas, gdy będziemy skupiać się na zwiedzaniu kolejnych zabytków, dlatego możliwe, że aura pogodowa nie będzie miała aż tak dużego znaczenia jakby się nam mogło wydawać.

Jeśli natomiast wolimy aktywne spędzanie czasu wydaje się, że najlepszą dostępną opcją będzie przede wszystkim spędzenie wakacji w miejscu, gdzie mamy dostęp do pięknej przyrody. Jeśli czas nam na to pozwala wyjazd na Mazury czy w Góry pozwoli na aktywne spędzenie czasu. Oczywiście szlaki turystyczne dzielą się na piesze i rowerowe, jeśli chcemy być aktywni warto zabrać na taki wyjazd rowery, wtedy ten czas będzie spędzony jeszcze lepiej. z drugiej strony jednak trzeba pamiętać, że taki weekend będzie można spędzić wyłącznie w momencie, gdy pogoda będzie na to pozwalać, a więc będzie to raczej propozycja na weekendy wiosenne czy letnie.
 

Wyłącznie odpoczynek

Jeśli ktoś w weekend chce zdecydować się wyłącznie na wypoczynek i dla niego nie będzie brakować ciekawych propozycji. Warto w naszym kraju wybrać się między innymi do rozwijających się hoteli SPA, które często są lokalizowane w dawnych dworach czy zamkach, gdzie dostajemy na każdym kroku luksus i szansę na to, by spędzić wakacje w wyjątkowym miejscu. Dla miłośników takich wyjazdów weekendowych będzie to przede wszystkim szansa na to, by oderwać się od codzienności, wypocząć, skorzystać z zabiegów odnowy biologicznej i przygotować się do kolejnych dni pracy.

 • Paulina TomiakPaulina Tomiak napisał Jeśli chodzi o weekendy i krótkie urlopy, to polecam Domki u Jagody Sarbinowo. Miejsce, gdzie można naprawdę skutecznie wypocząć.

   

1786 wyświetleń, 1 dzisiaj

  

Zostaw odpowiedź

 • Słowenia

  przez na 5 sierpnia 2017 - 0 Komentarze

  Ciekawym krajem, który można odwiedzić przy okazji ewentualnej podróży na południe Europy jest bez wątpienia Słowenia – niewielkie państwo leżące w Europie Środkowej mające dostęp do Morza adriatyckiego. Słowenia mimo różnych perypetii historycznych ostatecznie stała się w pełni niepodległym państwem, które dziś umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej poprzez wstępowanie do najważniejszych organizacji takich jak […]

 • Gdzie w Polsce można dobrze wypocząć?

  przez na 5 sierpnia 2017 - 0 Komentarze

  Pewnie wiele osób zastanawia się, gdzie w Polsce będzie można dobrze wypocząć i czy rzeczywiście są takie atrakcyjne turystycznie miejsca, które będzie można wybrać, by nieco lepiej poznać nasz kraj. Jeśli bliżej zainteresujemy się tym właśnie tematem dość szybko może się okazać, że jest wiele ciekawych terenów turystycznych, ale jak się okazuje wielu naszych rodaków […]

 • Litwa

  przez na 14 września 2017 - 0 Komentarze

  Litwa to państwo położone w Europie Środkowo-Wschodniej należące do grupy państw bałtyckich z uwagi na bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. Ponadto kraj ten graniczy z Polską oraz Rosją, Białorusią i Łotwą. Litwa mimo swej burzliwej historii na przestrzeni której państwo raz po raz znikało z mapy Europy by powrócić na nowo dziś może się poszczycić […]

 • Słowacja

  przez na 30 września 2017 - 0 Komentarze

  Planując zagraniczny wyjazd często sięgamy wyobraźnią do najdalszych zakątków Europy sądząc, że im dalej od domu tym więcej czeka nas atrakcji. Często również ulegamy stereotypom czy też po prostu sztuce perswazji, która mówi, że najlepsze jest to co zachodnie – zachodnie miasta, zabytki, kultura, tradycja, a nawet pogoda… Ulegamy pewnego rodzaju modzie na Europę Zachodnią […]